Značka: KAISER

Kaiserova '30' darčekový set

€89
Odosielame do 24 hod.

Ľahká skladacia udiareň do kompaktnej výšky. Ideálne pre rybárov k vode alebo do kempu

Kategória: Kaiserove plechové udiarne
Záruka: 5 let
Hmotnosť mäsa: Až 4kg
Materiál: Nerezové
Sezóna údenia: Od jari do jesene
Zameranie: Rybárske

 Rybárska TRIDSIATKA je ľahká a ľahko prenosná udiareň ideálny pre rybárov k vode, kempare a alebo aj domov na balkón (ak okolie nevadí trochu voňavého dymu). Po rozložení je vysoká 90cm a tak je vhodná aj pre údenie treba úhorov a tých najdlhších párkov. Celonerezové prevedenie sľubuje dlhú životnosť a aj ľahkú údržbu. Nad ohniskom je umiestnený ochranný plech pre lepšie rozptýlenie dymu a tiež zabránenie kvapkaniu tuku priamo do žeravého ohniska. Na tento plech možno umiestniť tiež napr. hliníkovou misku, ktorú doporučuju vysypať pieskom pre odkvap tuku z mäsa alebo rýb.

 

Ako a čím sa údi vo TRIDSIATKE?

V ohnisku rozkúrení oheň pomocou hrubej štiepky z tvrdého dreva alebo pokojne drobných polien a vytvoríte žhavý základ. Ten potom pre väčšie vývin dymu môžete posypať udícíma pilinama a ľahko vyúdiť treba ryby pri vode. Sila ťahu, resp. "Komínový efekt" sa riadi jednoducho povytiahnutím ohnisko von z udiarne a teplotu postrážite teplomerom, ktorý je už súčasťou balenia.

Do udiarne sa pohodlne zmestí približne 4kg mäsa a alebo 4 stredné ryby. Postup naloženie a údenie rýb nájdete tu: ÚDENIE RÝB

 

Poctivá ručná výroba

Tridsiatka vzniká ručným zatáčaním nerezového drôtu a rovného plechu. Aj falcovanie a lisovanie, všetko je poctivá ručná práca. Vďaka tejto pôvodnej technológii vzniká udiareň, ktorá vydrží dlhé roky. Ako už to ale u tohto typu práce a tradičné technológie býva, všetky detaily nie sú dokonalé ako z výrobnej linky, preto je potrebné počítať, že lem nie je po obvode vždy dokonale rovnaký a možno pod ním nájsť občas drobné odreniny, ktoré vznikajú pri ručnom zatáčaní. Kvalite našich udiarní veríme a preto aj k Tridsiatke ponúkam záruku celých 5 rokov.

 

ROZMERY: O 260mm, výška 900mm, po zložení 530mm

MATERIÁL: Nerez

VÁHA: 5kg

 

 

VERCAJK ČO NÁJDETE V KRABICI:

 

kaiser_set_bylinkovych_laku_na_uzeni

4x SET bylinkových nálevov na ryby a mäso

 

4x 500g JELŠOVÉ DRVINY

 

1x 500g BUKOVÉ DRVINY

teplomer

1x teplomer

kaiser_hacky_s_udirna

5x háčik v tvare S

kaiser_hacky_u_udirna

5x háčik v tvare U

 

 

Obal s praktickým širákom na pohodlný prenášanie treba k vode.