KAISEROVA '30' rybárska udiareň

Odosielame do 24 hod.
Značka: KAISER
€77,60
Kategória: Kaiserove plechové udiarne
Hmotnosť mäsa: Do 5 kg
Materiál: Nerezové
Sezóna údenia: Od jari do jesene
Výška udiarne: 80-95cm
Zameranie: Rybárske, Na mäso a klobásy

Rybárska TRIDSIATKA je ľahká a ľahko prenosná udiareň ideálny pre rybárov k vode, kempaře a alebo aj domov na balkón (ak okolie nevadí trochu voňavého dymu). Po rozložení je vysoká 90cm a tak je vhodná aj pre údenie treba úhorov a tých najdlhších párkov. Celonerezové prevedenie sľubuje dlhú životnosť a aj ľahkú údržbu. Nad ohniskom je umiestnený ochranný plech pre lepšie rozptýlenie dymu a tiež zabránenie kvapkaniu tuku priamo do žeravého ohniska. Na tento plech možno umiestniť tiež napr. Hliníkovou misku, ktorú doporučuju vysypať pieskom pre odkvap tuku z mäsa alebo rýb.

 

Ako a čím sa údi vo TRIDSIATKE?

V ohnisku rozkúrení oheň pomocou hrubej štiepky z tvrdého dreva alebo pokojne drobných polien a vytvoríte žhavý základ. Ten potom pre väčšie vývin dymu môžete posypať udícíma pilinama a ľahko vyúdiť treba ryby pri vode. Sila ťahu, resp. "Komínový efekt" sa riadi jednoducho povytiahnutím ohnisko von z udiarne a teplotu postrážite teplomerom, ktorý je už súčasťou balenia.

Do udiarne sa pohodlne zmestí približne 4kg mäsa a alebo 4 stredné ryby. Postup naloženie a údenie rýb nájdete tu: ÚDENIE RÝB

 

Poctivá ručná výroba

Tridsiatka vzniká ručným zatáčaním nerezového drôtu a rovného plechu. Aj falcovanie a lisovanie, všetko je poctivá ručná práca. Vďaka tejto pôvodnej technológii vzniká udiareň, ktorá vydrží dlhé roky. Ako už to ale u tohto typu práce a tradičné technológie býva, všetky detaily nie sú dokonalé ako z výrobnej linky, preto je potrebné počítať, že lem nie je po obvode vždy dokonale rovnaký a možno pod ním nájsť občas drobné odreniny, ktoré vznikajú pri ručnom zatáčaní. Kvalite našich udiarní veríme a preto aj k tridsiatke ponúkam záruku celých 5 rokov.

 

ROZMERY: Ø 260mm, výška 900mm, po zložení 530mm

MATERIÁL: Nerez

VÁHA: 5kg

 

VERCAJK, ČO NÁJDETE V KRABICI

500g hrubej bukové drviny na prvý údenie

1x zásuvka pre kúrenie drevom

1x horné veko

1x rošt

1x držadlo na prenášanie

5x háčik v tvare S

5x háčik v tvare U

1x teplomer

 

 ČO BY SA MOHLO HODIŤ NAVYŠE:

Bylinkové nálevy na mäso a ryby