KAISEROVA '30' rybárska udiareň

Môžeme doručiť do:
4.6.2024
Odosielame do 24 hod.
Značka: KAISER
€133 / ks
Kategória: Kaiserove prenosné a rybárske udiarne
Hmotnosť mäsa: Do 5 kg
Materiál: Nerezové
Sezóna údenia: Od jari do jesene
Výška udiarne: 80-95cm
Zameranie: Rybárske, Na mäso a klobásy
30 DR
Doprava zadarmo
ZADARMOZADARMO

Rybárska TRIDSIATKA je ľahká a ľahko prenosná udiareň ideálna pre rybárov k vode, do kempu alebo aj domov na balkón (ak okoliu nevadí trochu voňavého dymu). Po rozložení je vysoká 90 centimetrov a je preto vhodná aj na údenie napríklad úhorov alebo dlhších párkov.

 

Celonerezové prevedenie sľubuje dlhú životnosť a ľahkú údržbu. Nad ohniskom je umiestnený ochranný plech pre lepšie rozptýlenie dymu a tiež zabránenie kvapkaniu tuku priamo do žeravého ohniska. Na tento plech možno umiestniť aj hliníkovou misku, ktorú odporúčam vysypať pieskom pre odkvap tuku z mäsa alebo rýb.

 

Ako a čím sa údi v TRIDSIATKE?

V ohnisku rozkúrite pomocou hrubej štiepky z tvrdého dreva alebo použite drobné polená a vytvorte žhavý základ. Ten potom môžete pre väčší vývin dymu posypávať pilinami. Sila ťahu, resp. „komínový efekt“ sa riadi jednoducho povytiahnutím ohniska von z udiarne a teplotu postrážite teplomerom, ktorý je už súčasťou balenia.

Do udiarne sa pohodlne zmestia približne 4 kg mäsa alebo 4 stredné ryby. Postup naloženia a údenia rýb nájdete tu: ÚDENIE RÝB

 

Poctivá ručná výroba

Tridsiatka vzniká ručným zatáčaním nerezového drôtu a rovného plechu. Aj falcovanie a lisovanie je tiež poctivá ručná práca. Vďaka tejto pôvodnej technológii vznikla udiareň, ktorá vydrží dlhé roky. Ako to už pri tradičných postupoch býva, všetky detaily nie sú tak dokonalé ako z výrobnej linky. Preto je potrebné počítať s tým, že lem nie je po obvode vždy rovnaký a občas pod ním možno nájsť drobné odreniny, ktoré vznikajú pri ručnom zatáčaní. Kvalite našich udiarní však veríme, a preto aj k TRIDSIATKE ponúkam záruku celých 5 rokov.

 

ROZMERY: Ø 260 mm, výška 900 mm, po zložení 530 mm

MATERIÁL: Nerez

VÁHA: 5 kg

 

VERCAJK, KTORÝ NÁJDETE V KRABICI:

500 g hrubej bukovej drviny na prvé údenie

1x zásuvka na kúrenie drevom

1x horné veko

1x rošt

1x držadlo na prenášanie

5x háčik v tvare S

5x háčik v tvare U

1x teplomer

 

 ČO BY SA MOHLO HODIŤ NAVYŠE:

Bylinkové nálevy na mäso a ryby

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:
Späť do obchodu