5ks a viac zľava
Značka: KAISER

BUK - piliny na údenie

Údenárske bukové piliny do elektrických udiarní a generátorov studeného dymu

Kategória: Drevo, piliny a štiepka na údenie
Drevo na údenie: Bukové drevo
Príslušenstvo k:: Prenosná 50 a 100, Izolovaná 80 a 125, Izolovaná 200, Izolovaná 80, pozink, Elektrická 50 a 100, Elektrická 60, Elektrická 80 a 125, Elektrická 200

Zvoľte variant

0,5kg
Odosielame do 24 hod.
€1,10
20kg
Odosielame do 24 hod.
€19,60

Dym je to, vďaka čomu je údenie tak špecifické, aromatické a obľúbené. Či sú to polená, drť alebo piliny, vždy to musí byť kvalitné tvrdé drevo zbavené kôry a nesmie obsahovať žiadne známky hnilôb, plesní, ani oleja a ďalších prímesí, ktoré sú jednak škodlivé pre zdravie a okrem toho aj nepriaznivo ovplyvňujú výslednú chuť.

Naše bukové údenárske piliny sa vyrábajú priamo na údenie, bez prachu a sú veľké 1-3mm. Garantujeme čisté bukové drevo - NEJDE o žiadny odpadový produkt z inej výroby.

Ideálne na údenie horúcim aj studeným dymom a sú vhodné do všetkých typov našich udiarní, predovšetkým do elektrických variantov a generátorov studeného dymu.

 

Buk je u nás najrozšírenejší druh dreva na údenie. Aróma je jemná, až stredne silná a preto sa dá používať na údenie všetkých druhov mäsa aj rýb. Výsledná farba mäsa aj rýb je zlatožltá.

Na výber máme z dvoch veľkostí balenia - 0,5kg 20kg a zvýhodnený set 10x 0,5kg.

Odporúčame vyskúšať aj kombináciu s plodmi borievky, ktoré sa hodia predovšetkým v poslednej fáze údenia. Rovnako výborná je kombinácia s ovocným drevom.

 

ZLOŽENIE: 100% bukové piliny (veľkosť 1-3mm bez prachu)